numery na strone

wyszukiwarka
 

 

Drodzy Autorzy,

w 2015 roku wprowadziliśmy do struktury EDUKACJI dwie modyfikacje. Po pierwsze, postanowiliśmy w kolejnych numerach uwypuklić wybrane wątki tematyczne, uznane za istotne. Będzie to tzw. temat numeru, czyli blok kilku artykułów poświęconych określonemu obszarowi wiedzy i praktyki edukacyjnej. Drugą nowością jest wprowadzenie działu „Edukacja polonistyczna”. Wspólnie ze środowiskiem polonistycznym doszliśmy do przekonania o potrzebie systematycznej debaty naukowej nad dydaktyką języka polskiego we współczesnej polskiej szkole. Mamy nadzieję, że artykuły naukowców i praktyków, pasjonatów dydaktyki języka polskiego, na stałe zagoszczą w naszym kwartalniku.

Podkreślmy wszakże, że nasz kwartalnik jest otwarty dla wszystkich dyscyplin naukowych, które w rozmaity sposób analizują zagadnienia związane z edukacją. Każdy numer pisma, obok bloku tematycznego, zawsze będzie przewidywał miejsce dla artykułów omawiających wszystkie inne wątki tematyczne, mieszczące się w profilu EDUKACJI.

Rozpoczęliśmy prace nad następującymi tematami numeru, które ukażą się w 2016 roku:
§  Szkolnictwo wyższe
§ Polska w międzynarodowych badaniach edukacyjnych

Jeżeli prowadzą Państwo badania w wymienionych dziedzinach i chcieliby podzielić się swoimi wynikami lub refleksją – zachęcamy do składania tekstów.  Szczegółowe informacje dotyczące przygotowania manuskryptu znajdą państwo w zakładce „Dla autorów”.

Zapraszamy do współpracy z naszym czasopismem.
Redakcja